کیفیت هوای استان تهران برای ششمین روز مستمر در شرایط ناسالم برای گروههای حساس و بیماران قرار گرفت و برخی مناطق استان تهران نیز به شرایط قرمز و ناسالم برای همه افراد رسید.

 

به گزارش اخبارهفته به نقل از تسنیم؛ آلودگی شدید هوا، ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و غبار ناشی از کاهش کیفیت هوا که از اواخر وقت چهارشنبه گذشته وارد تهران شده همچنان ادامه دارد و ساکنان استان تهران ششمین روز متوالی آلودگی هوا را سپری می‌کنند.

 

امروز سه‌شنبه هفتم دی ماه، دستگاههای سنجش کیفیت هوای تهران میانگین عدد ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون را 142 اعلام کرده‌اند که نشان‌دهنده شرایط ناسالم برای گروههای حساس، زنان باردار، بیماران، سالمندان و کودکان است.

 

اما در چنین شرایطی کیفیت هوای برخی از مناطق استان تهران برای تمامی افراد ناسالم شده و در وضعیت قرمز قرار گرفته است؛ منطقه دوی تهران آلوده‌ترین نقطه استان محسوب می‌شود و عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در این محدوده 167 شده است.

 

همچنین شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در منطقه‌های دو، هفت، سه، 6، 10، 11، 18، 22 و شهر ری به شرایط قرمز رسیده و اعداد به‌ دست آمده در این نقاط بالاتر از 150 است که نشانگر ناسالم شدن کیفیت هوا برای همه افراد است.

 

استمرار آلودگی هوا در روزهای اخیر نه‌تنها کاهش نیافته بلکه روند ثبات غلظت آلاینده‌ها را شاهد هستیم و تمهیدات تکراری مسئولان محیط زیست و شعارهای متداول آنها نیز موجب کاهش غلظت آلاینده‌ها نشده است.

 

حتی وقوع بارشهای باران و برف و تغییرات جوی هم نتوانسته باعث بهبودی شرایط کیفیت هوا برای ساکنان تهران و شهرهای صنعتی شود و این شرایط نامناسب برای مردم همچنان ادامه یافته و در حال وخیم‌تر شدن است.

منبع

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خواندن 1304 دفعه
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…